Elicina – krem ze śluzu ślimaka

ślimak

Elicina to krem zwierający 80% śluzu ślimaka. Pozostałą część zawierają substancje nadające jej konsystencję kremu i bezzapachową woń. Jej głównymi składnikami są alantoina, elastyna, kolagen oraz naturalne antybiotyki i kwas glikolowy. Wzbogacona jest również o witaminy A, C i E, które wspomagają regenerację skóry.

 

ślimak

Swoją sławę Elicina zyskała dzięki jej niesamowitych właściwościach regeneracyjno-odżywczych oraz dogłębnym oczyszczeniu skóry, która odzyskuje blask. Poprawia się również jej ogólny stan wizualny. Swoim działaniem obejmuje dogłębne oczyszczanie skóry, redukcję blizn, zmarszczek oraz zmian pigmentowych, zaopatrywanie skóry w kolagen oraz stymulację do jego samoistnego wytwarzania. Jak widać, ma szerokie zastosowanie w przypadku każdego rodzaju zmian skórnych i jest w stanie je zniwelować.

Elicinę należy stosować 2 razy dziennie na świeżo umytą skórę, uważając, by nie doszło do kontaktu kremu z oczami, najlepiej omijając ich okolice. Można przy tym stosować na krem makijaż czy też inny krem ochronny. Przy smarowaniu zranień i blizn, należy poczekać do ukształtowania się naskórka, a przed korzystaniem z solarium i kąpieli słonecznych posmarować ciało ochronny krem do opalania. W celu stymulacji skóry do wytwarzania kolagenu, a także dając jej odpocząć od kuracji, wskazana jest tygodniowa przerwa co 5-6 tygodni stosowania Eliciny.

Pierwsze dni z Eliciną mogą objawiać się nasileniem występowania wyprysków i innych zmian skórnych. Jest to jak najbardziej naturalna reakcja organizmu i wskazuje na głęboko oczyszczające działanie kremu, który dociera do wszystkich warstw podskórnych, uwalniając je od zanieczyszczeń.

Kwiecień 6th, 2017 by