Klimatyzacja w samochodzie

fr

Jeśli już klimatyzację w swoim samochodzie, nie wyobrażasz sobie, jak mógłbyś bez niej żyć. Jest to niezawodna funkcja, aż do momentu, kiedy system przestaje działać.

Klimatyzacja

W ciągu ostatnich kilku lat, wielu właścicieli odkryło, że naprawienie systemu klimatyzacji może wiele kosztować. Wszystko zależy od marki i modelu pojazdu. Dobrze, by system klimatyzacji był bezpieczniejszy dla środowiska. W starszych modelach pojazdu, oprócz wymiany starych komponentów, potrzebny też nowy czynnik chłodzący i olej w sprężarce

fr

 

Można również zainstalować konwersję modernizacji. Pamiętajmy też, że wyciek płynu chłodniczego może oznaczać uszkodzenie warstwy ozonowej. Coroczna kontrola pojazdu, w tym systemu klimatyzacji, może pomóc w zapobieganiu kosztownym naprawom.

Podstawowe kroki

Należy co roku sprawdzać swój system chłodzący w pojeździe, aby zapewnić sobie maksymalną wydajność, gdy jest ona najbardziej potrzebna. System ogrzewania pojazdu, wentylacji i instalacji klimatyzacyjnych (HVAC) utrzymuje wnętrze samochodu komfortowym w każdym sezonie, zapewniając prawidłową temperaturę i wilgotność. Serwisant powinien zaobserwować węże, przewody, uszczelnienia i inne elementy możliwych przecieków. Musi też dokładnie sprawdzić pasek napędowy, pod kątem ewentualnych pęknięć lub uszkodzeń. Do jego obowiązków należy też sprawdzanie nacisków, aby przetestować działanie płynu chłodniczego.

Marzec 27th, 2017 by