Jaki wybrać parking przy lotnisku?

ma

Gdy wybieramy się na lotnisko własnym samochodem, musimy zostawić go gdzieś na czas naszej nieobecności. Im dłuższy okres naszego pobytu za granicą, tym większe nasze zmartwienia odnoszące się do bezpieczeństwa naszego pojazdu. Jak zatem wybrać odpowiednie miejsce na jego pozostawienie?

Przede wszystkim nasz samochód musi być bezpieczny. Dlatego należy sprawdzić, czy parking, który wybieramy, posiada monitoring oraz całodobową ochronę.

ma

Bardzo ważna jest sama konstrukcja parkingu. Innymi słowy to bardzo ważne ile miejsca jest przeznaczone na każdy pojazd? Oczywiście standardowe miejsce wystarczy, jednak im większa przestrzeń wyznaczona dla jednego auta, tym mniejsze ryzyko uszkodzeń, które mogą powstać przez innych użytkowników parkingu.

Skupiamy się również, co oczywiste, na cenie. Najdroższy nie zawsze oznacza najlepszy. Bardzo często tanie parkingi są równie dobrze uposażone, co te drogie a ich jedynym “minusem” jest większa odległość od budynków lotniska. Prawdopodobnie jednak będziemy mieli możliwość skorzystania z transportu lotniskowego poruszającego się pomiędzy parkingami a terminalami, dlatego też odległość ta wcale nie jest aż tak istotnym kryterium, by zaważała na cenie.

Warto także, choć nie jest to konieczne, wybrać taki parking, na którym będziemy mogli dodatkowo ubezpieczyć swój pojazd od różnych nieprzewidzianych wypadków.

Marzec 25th, 2017 by