Jak dbać o światła i wycieraczki samochodowe?

de

Kiedy dni stają się coraz krótsze, światła i wycieraczki odgrywają ważną rolę w bezpiecznej jeździe. Jeśli będą prawidłowo działać, zmniejszy się liczba wypadków. Mniejsza liczba godzin słonecznych w jesieni i zimie, sprawia, że światła i wycieraczki są tak ważne.

de

Rola świateł i wycieraczek samochodowych

Z fotela kierowcy można nie zauważyć, że światło nie działa, dlatego należy systematycznie sprawdzać wszystkie światła w samochodzie i wymieniać te, które są słabsze. Również należy regularnie i wymieniać wycieraczki. To szczególnie ważne, jeśli jest mokra pogoda. Światła normalnie się zużywają, dlatego wymagają okresowej kontroli i wymiany. System oświetleniowy zapewnia widoczność w nocy. Stanowi sygnał i ostrzeżenie dla innych kierowców. Dostarcza światło do oglądania mechanizmów i wnętrza pojazdu.

Co warto robić?

Warto dbać o nasze oświetlenie. W ten sposób zwiększamy swoje bezpieczeństwo. Reflektory, światła tylne i sygnałowe powinny być czyste. Zewnętrzny brud i ziemia mogą przyciemniać światła operacyjne widziane przez innych kierowców. Upewnijmy się, że reflektory są właściwie ukierunkowane. Nie mogą oślepiać innych kierowców i zmniejszać widoczność drogi. Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje reflektory powinny być włączone, włącz je. Pomagają nie tylko lepiej widzieć w zmierzchu, ale ułatwiają też jazdę innym kierowcom.

Marzec 22nd, 2017 by